EBEVEYLER İÇİN DİJİTAL MEDYA EL KİTAPÇIĞI

Sosyal medya, anne babalar ve gelişme çağında olan çocuklar için kaynak bakımından henüz yetersiz bir konu. Nasıl kullanacağız, doğru mu yapıyoruz yanlış mı, çocuklarımızı nasıl kontrol edeceğiz ve yönlendireceğiz derken sorular zihnimizi kurcalıyor. Sosyal medyanın bilinçsiz kullanımıyla da bir çok tehlike yakınımızda bitebiliyor. Hem anne babaların hem çocukların sosyal medyayı nasıl kullanması gerektiği hususunda özellikle eğitim kurumlarının kaynak üretmelerine ihtiyaç var. Hatta etkin bir şekilde nasıl kullanabiliriz ya da okul içinde, okul dışında sosyal medya ile ilgili ne gibi önlemler alabilirizi öğrenmek gerekiyor.
Küçük yaşlarda tabletle, telefonla tanışmaları teknolojiyi kolay kullanmalarını sağlarken sosyal medyanın derin okyanusuna da düşmelerine neden oluyor. Küçük yaşlarda psikolojilerinde yer etmeye başlıyor. Bu nedenle internetten ve sosyal ağlardan en çok etkilenen çocuklar oluyor. Gerçek dünyada nasıl koruma refleksi ile hareket ediyorsak dijital dünya içerisinde de aynı refleksle genç zihinleri doğru yönlendirmek ve korumak görevimiz.
Eğitim kurumlarının da bu bilinci taşıması gerekmektedir. Asil Koleji‘nin bu çerçevede ortaya çıkardığı Bilgilendirme Kitapçığı ise kaynak olarak mutlaka incelenmeli. Kitapçığı PDF olarak indirmek için bu  BAGLANTIYI  kullanabilirsiniz. Anne babaların sosyal medya kullanımında ve yönetiminde bol faydası olması dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.