SANA EMANET ANNE TARİFLERİ

Ne güzel ne anlamlı bir  proje için çalıştık SANA ile birlikte.

Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel tarifleri bir araya toplayıp,annelerimizden bizlere yadigar tariflerden oluşan şahane bir tarif kitabı çıkardı SANA.Bende annemden bana kalan sebzeli kek tarifimle bu kitapta yer almaktan mutluluk ve gurur duydum.Uzun zaman olmuştu hatta bu leziz keki yapmayalı 🙂 Teşekkürler SANA TÜRKİYE

Bugün şahane bir organizayonla da kitabın lansmanını gerçeklestirdik KANYON AVM D&R da 🙂

        

 

Hamurişi bir sanattır. Bilgi, beceri ve deneyim ister.

 

Hal böyle olunca hemen herkes öncesinde denenmiş, tadılmış tarifleri mutfağında hazırlamayı tercih eder. Bir de kullandığı undan, yağdan vazgeçemeyenler var ki onların tarifleri daha bir lezzet garantilidir.

 

1953 yılından beri Türk kadınının mutfağında yer alan Sana’nın hikayesi de işte böyle bir şey. Tarifler yazılırken sıra yağa geldiğinde “1 paket Sana” ifadesini o sır gibi saklanan tarif defterlerinde çok sık görmüşsünüzdür.

 

Biz bu defterleri özenle okuduk ve seçtiklerimizi tek tek pişirerek, seçerek sizlerle paylaşacağımız bir kitap haline getirdik. Annelerin kızlarına, torunlarına bir aile damak tadı mirası olan bu reçetelerin içinden tatlı-tuzlu hamurişleri ile mutfağınızda bir başucu kitabı olabilecek bir yayın hazırladık. Sadece çay saatleri değil, kahvaltılar, öğle ve akşam yemekleri ile özel günleriniz için sofranızı donatacak tariflere yer verdik. Doğru ölçüler, doğru pişirme ve sunum yöntemlerinin de vurgulandığı kitapta yer alan tariflerin hepsi öncesinde ehil ellerde denenmiş ve tadılmış. Kaçırmayın!

Hepsini denemek için sabırsızlanıyorum gerçekten 🙂

 

Sizlerde tariflerinizi #sanaemanetannetarifleri etiketiyle paylaşmayı unutmayın 🙂

Ve tabiki Anneler günü için leziz ve yıllarca saklanacak bir hediye vermek isterseniz kitap tüm D&R larda satışta 😉

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.