SOĞAN MUCİZESİ

Yeniden Merhaba

Kış gelmeden hastalıklar gelmeye başlıyor sanki değil mi ? Havalar hala güneşli ve ılık ama soğuk algınlıkları öksürük balgam başladı bile bizde geçtiğimiz haftalarda.Soğan kışın en çok tüketilenlerde bir numara bizde kendi uyguladığım yöntemlerle bizzat şahidimdir bu mucizeye.

Genelde öksürük yatağa yattığımızda kendini belli ediyor bizimkilerde bunun sebebi de geniz akıntısı ama öksürüğün şekli kuru veya balgamlı nasıl olursa olsun ilk denediğim yöntem bir baş kuru soğanı 4 e bölüp yataklarının baş ucuna koymak herzaman ve bu yöntem her zaman olmasa da büyük olasılıkla işe yarıyor.Soğanın güçlü bir doğal antibiyotik etkisi ve doğal bir ağrı kesici etkisi de vardır. Herkes soğanın güçlü kokusunu bilir. Bunun nedeni içinde bulunan propanthial (kükürt) maddedir.Solunum yollarını açarak rahat nefes almalarını sağlıyor çocukların.

VE BİLDİĞİM BİR HİKAYEYİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM

“1919 yılında, Dünyada 40.000 milyon kişinin “Grip” ten öldüğünde, bir Doktor birçok çiftçiyi Griple mücadelede yardım amacıyla ziyaret eder.Birçok çiftçi ve ailesi Grip kapmıştır ve birçoğu ölürler. Doktor ziyaretlerine devam eder ve bir sürprizle karşılaşır, ziyaret ettiği bir çiftçi ve ailesi çok sağlıklıdır.Doktor böyle olabilmesi için aileye herkesten farlı ne yaptıklarını sorar ve cevaben çiftçinin hanımı odaya , bir tabak içine “soyulmamış” bir “SOĞAN” koyduklarını (muhtemelen diğer odalarada) söyler.Doktor buna inanamaz ve bu “soğan” lardan birini alarak Laboratuvarda Mikroskop altına koyarak inceler ve “soğan” ın içinde “Grip” virüsünü görür.”Soğan” açıkça “Grip” bakterisini absorbe etmiş, emmiştir ve bu sayede de aile sağlıklı kalmıştır.

  • Kullandığım bir diğer yöntemde soğan rendesi ve bal (1 yaş altı bebeklere yasak) bunu yusuf ağzına sürmüyor ama ecrin gözünü burnunu kapatıp yutuyor bir kere de 🙂 Rendelenmiş 1 tatlı kaşığı soğanla 1 tatlı kasığı balı karıstırıp verebilirsiniz.

SAĞLIKLA KALIN

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.